ABC UCZESTNICTWA

INF. PODSTAWOWE
ZAPISY
MAPA

INFORMACJE PODSTAWOWE

Program rekolekcji, terminy i inne informacje ogólne o rekolekcjach znajdziecie w dziale [0 REKOLEKCJACH]. W niniejszej zakładce możecie się zapoznać z podstawowymi informacjami dotyczącymi organizacji Waszego udziału w rekolekcjach.

Uczestnictwo w naszych rekolekcjach możliwe jest tylko dla osób zakwaterowanych w Domu Rekolekcyjnym, który jest obiektem zamkniętym i nie ma do niego wolnego dostępu z zewnątrz. Wszystkich pragnących wziąć udział w rekolekcjach prosimy o jak najwcześniejsze zapisanie swojego udziału za pośrednictwem formularza zapisów znajdującego się w zakładce [ZAPISY]. Osoby mające problemy z obsługą internetu, w drodze wyjątku mogą dokonać zapisu drogą telefoniczną pod numerem telefonu: (34) 341-00-21. Zapisy prowadzone są do wyczerpania wolnych miejsc w Domu Rekolekcyjnym.

Opłata za udział w rekolekcjach finansuje koszty; noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, oprawy muzycznej, obsługi technicznej i kadrowej, promocji  oraz wszelkie inne koszty organizacyjne rekolekcji. Opłata za udział w rekolekcjach wynosi odpowiednio: pokój 2os. – 330 zł lub pokój 3os. – 290 zł. Organizator rekolekcji zapewnia obowiązkowo uczestnikom rekolekcji noclegi (opcjonalnie w pokojach 2os. lub 3os.), pełne wyżywienie (od kolacji w czwartek do obiadu w niedzielę) oraz ubezpieczenie.

Pobyt w Domu Rekolekcyjnym trwa od godz. 18:30 w czwartek do godz. 15:00 w niedzielę. W czwartek można przybyć z opóźnieniem, jednak nie później niż do godz. 21:45. W trakcie rekolekcji , uczestnicy zobowiązują się do zachowania milczenia. Uprasza się uczestników o nieużywanie telefonów, laptopów itp. urządzeń. W Domu Rekolekcyjnym obwiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych.

W odniesieniu do samych rekolekcji należy zabrać; książeczkę do nabożeństwa, różaniec, osobistą lekturę duchową (do czytania w przerwach między punktami programu) notatnik i długopis, oraz ewentualnie mszalik do Mszy Św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Bardzo ważnymi i potrzebnymi rzeczami podczas naszych rekolekcji są notatnik z długopisem i wartościowa osobista lektura duchowa. Brak tych rzeczy podczas rekolekcji może znacznie ograniczyć pełne wykorzystanie owoców rekolekcji po ich zakończeniu. Jako lekturę duchową na rekolekcje polecamy książki stanowiące zbiór wypowiedzi lub pism wybranego  świętego (np. „Droga, Bruzda, Kuźnia” św. Josemaria Escriva).

Dom Rekolekcyjny znajduje się w Częstochowie przy ul. Bp Teodora Kubiny 27A, około 500m od Jasnej Góry.  Na tyłach domu rekolekcyjnego jest wewnętrzny parking. Teren domu rekolekcyjnego jest ogrodzony i zamknięty. Wyjścia poza posesję Domu Rekolekcyjnego są zamknięte w godz. 22:00 – 5:00. Samochody można również parkować na samej ul. Bp Teodora Kubiny lub parkingach jasnogórskich. Uczestnicy przybywający do Częstochowy komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.), aby najwygodniej przybyć do Domu Rekolekcyjnego winni dojechać komunikacją miejską w okolice Jasnej Góry lub Rynku Wieluńskiego i następnie dojść pieszo. Trasa piesza z dworca PKP (Częstochowa Główna) do domu rekolekcyjnego to ok. 3 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 40 min. Trasa piesza z dworca PKS do domu rekolekcyjnego to ok. 3,5 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 50 min. Taksówka z dworca PKP lub PKS do domu rekolekcyjnego kosztuje ok. 15 zł.

W każdym pokoju znajduje się łazienka z kabiną prysznicową, a łóżka są pościelone. Pokoje są dwu lub trzyosobowe. W pokojach do dyspozycji uczestników są małe ręczniki. Zalecamy zabranie ze sobą dużego ręcznika kąpielowego. Należy również zabrać ze sobą własne środki higieny osobistej. W domu rekolekcyjnym jest duża kaplica, salonik, jadalnia i biblioteka. W jadalni przez cały dzień dostępna jest herbata oraz kawa. Inne napoje typu woda mineralna lub soki należy zabrać we własnym zakresie. Należy pamiętać o zabraniu przyjmowanych leków.

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicolekcje.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!