ABC UCZESTNICTWA

INF. PODSTAWOWE
ZAPISY
MAPA

INFORMACJE PODSTAWOWE

Przeczytaj uważnie poniższe informacje podstawowe znajdziesz tu szereg ważnych informacji niezbędnych do właściwego zorganizowania swojego udziału w rekolekcjach. ​Program rekolekcji, ich terminy i inne informacje ogólne o rekolekcjach znajdziecie w dziale [0 REKOLEKCJACH]. W niniejszej zakładce możecie się zapoznać z podstawowymi informacjami dotyczącymi organizacji waszego udziału w rekolekcjach.

Uczestnictwo w przebiegu rekolekcji możliwe jest tylko dla osób, które zapisały się do udziału w rekolekcjach. Osoby te są zakwaterowane w Domu Rekolekcyjnym, który jest obiektem zamkniętym i nie ma do niego wolnego dostępu z zewnątrz. Osoby niepełnoletnie nie mogą brać udziału w naszych rekolekcjach.

Organizator rekolekcji zapewnia obowiązkowo uczestnikom rekolekcji noclegi (od czwartku do niedzieli, do wyboru w formularzu zapisów pokoje 3os. lub 2os. lub 1os.), pełne wyżywienie (od kolacji w czwartek do obiadu w niedzielę) oraz ubezpieczenie. Istnieje możliwość rezygnacji z niektórych posiłków z uwagi na praktykę postną (zaznaczyć w formularzu zapisów). Opłata za rekolekcje zostanie obniżona o wartość posiłków objętych tą rezygnacją.

Z racji zagwarantowanych świadczeń udział w rekolekcjach wymaga wniesienia opłaty. Opłata za udział w rekolekcjach finansuje koszty; noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, oprawy muzycznej, obsługi technicznej i kadrowej, promocji oraz wszelkie inne koszty organizacyjne rekolekcji. Opłata za udział w rekolekcjach wynosi odpowiednio: pokój 3os. – 406 zł lub pokój 2os. – 436 zł lub pokój 1os. – 650 zł. Ofiara dla księdza rekolekcjonisty będzie zbierana podczas niedzielnej Mszy Św.

Wszystkich pragnących wziąć udział w rekolekcjach prosimy o jak najwcześniejsze zapisanie swojego udziału w rekolekcjach za pośrednictwem formularza zapisów znajdującego się w zakładce [ZAPISY]. Wejście do formularza zapisów znajduje się również poniżej niniejszej informacji. Osoby mające problemy z obsługą internetu, w drodze wyjątku mogą dokonać zapisu drogą telefoniczną pod numerem telefonu: (34) 341-00-21. Zapisy prowadzone są do wyczerpania wolnych miejsc w Domu Rekolekcyjnym. Zapisanie się oraz wniesienie opłaty za udział w rekolekcjach jest potwierdzeniem udziału w rekolekcjach. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach opłata za udział w rekolekcjach jest zwracana tylko w przypadku zapisania się nowego uczestnika na miejsce uczestnika rezygnującego.

Pobyt w Domu Rekolekcyjnym trwa od zakwaterowania w czwartek do wykwaterowania w niedzielę. W czwartek zakwaterowanie rozpoczyna się o godz. 17:00 z tym, że można przybyć z opóźnieniem, lecz nie później niż do godz. 22:00. Dobór osób do jednego pokoju następuje na miejscu w Domu Rekolekcyjnym na zasadzie ustaleń indywidualnych pomiędzy uczestnikami jednakże już podczas wypełniania formularza zapisów można wskazać innych uczestników rekolekcji z którymi chce się być w jednym pokoju. Na uczestników przybywających w czwartek będzie oczekiwała kolacja do godz. 22:00. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość późniejszego przybycia na rekolekcje (zaznaczyć w formularzu zapisów) niż w czwartek do godz. 22:00, w tym w dniach kolejnych. Wykwaterowanie w niedzielę kończy się o godz. 15:00.

W trakcie rekolekcji , uczestnicy zobowiązują się do zachowania milczenia. Na ternie Domu Rekolekcyjnego w trakcie rekolekcji obowiązuje zakaz używania telefonów, laptopów itp. urządzeń mogących zakłócić pobyt innym uczestnikom. W Domu Rekolekcyjnym obwiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych.

W odniesieniu do samych rekolekcji należy zabrać; książeczkę do nabożeństwa, różaniec, osobistą lekturę duchową (do czytania w przerwach między punktami programu) notatnik i długopis, oraz ewentualnie mszalik do Mszy Św. tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego. Bardzo ważnymi i potrzebnymi rzeczami podczas naszych rekolekcji są notatnik z długopisem i wartościowa osobista lektura duchowa. Brak tych rzeczy podczas rekolekcji może znacznie ograniczyć pełne wykorzystanie owoców rekolekcji po ich zakończeniu. Jako lekturę duchową na rekolekcje polecamy książki stanowiące zbiór wypowiedzi lub pism wybranego świętego (np. „Droga, Bruzda, Kuźnia” św. Josemaria Escriva).

Dom Rekolekcyjny znajduje się w Częstochowie przy ul. Bp Teodora Kubiny 27A, około 500m od Jasnej Góry. Na tyłach domu rekolekcyjnego jest wewnętrzny parking. Teren domu rekolekcyjnego jest ogrodzony i zamknięty. Furtki Domu Rekolekcyjnego są zamknięte w godz. 22:00 – 5:15. Samochody można również parkować na samej ul. Bp Teodora Kubiny lub parkingach jasnogórskich. W każdym pokoju znajduje się (za wyjątkiem pokoi rezerwowych) łazienka z kabiną prysznicową. Pokoje są trzyosobowe lub dwuosobowe lub jednoosobowe a łóżka w pokojach są pościelone. W pokojach do dyspozycji uczestników są małe ręczniki. Zalecamy zabranie ze sobą dużego ręcznika kąpielowego. Należy również zabrać ze sobą własne środki higieny osobistej. Uczestnicy rekolekcji noszą stroje swobodne i niezobowiązujące lecz stosownie eleganckie do wspólnego zamieszkiwania z innymi uczestnikami. W domu rekolekcyjnym jest duża kaplica, salonik, jadalnia i biblioteka. W jadalni przez cały dzień dostępna jest herbata oraz kawa. Inne napoje typu woda mineralna lub soki należy zabrać we własnym zakresie. Należy pamiętać o zabraniu przyjmowanych leków.

Uczestnicy rekolekcji nieposiadający własnego samochodu mogą (wypełniając formularz zapisów) zaznaczyć opcję zainteresowania transportem w samochodzie innego uczestnika. W takiej sytuacji organizator rekolekcji kontaktuje ze sobą uczestników z danego rejonu kraju aby umożliwić wspólny transport.

Uczestnicy rekolekcji przybywający do Częstochowy komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.), aby najwygodniej przybyć na jasną Górę winni dojechać komunikacją miejską w okolice Jasnej Góry lub Rynku Wieluńskiego i następnie dojść pieszo. Z rejonu dworca PKP Główny i PKS kursuje autobus Nr 31 do przystanku „Jasna Góra” zlokalizowanego przy ul. Ks Kordeckiego. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu Nr 31 znajduje się na stronie internetowej MPK Częstochowa – https://www.mpk.czest.pl/ . Taksówka z dworca PKP lub PKS na Jasną Górę kosztuje ok. 23 zł (podajemy nr tel. jednej z korporacji taksówkarskich 34 361-61-61). Trasa piesza z dworca PKP (Częstochowa Główna) do domu rekolekcyjnego to ok. 3 km a przejście tej trasy zajmuje ok. 40 min. Trasa piesza z dworca PKS do domu rekolekcyjnego to ok. 3,5 km a przejście tej trasy zajmuje ok. 50 min.

Uczestnicy rekolekcji przybywający własnym samochodem winni pamiętać o utrudnieniach. Obecnie trwa budowa autostrady A1 od północnej strony Częstochowy. W związku z powyższym całość drogi krajowej Nr 1 na odcinku od Łodzi do Częstochowy to droga z ograniczeniem prędkości. Autostrada A1 od strony południowej kończy się na drodze krajowej nr 908 i z tego miejsca tą drogą krajowa należy wjechać do Częstochowy.

Do Częstochowy prowadzą następujące drogi:

od północy – DK 43, DK 1, DK 91, DW 491, DW 483
od wschodu – DK 46, DW 786
od południa – A1, DK 1,
od zachodu – DK 46, DW 908, DW 494

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicolekcje.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!